Bloga

Kraków – piękne i historyczne miasto Polski

Miasto Kraków to stolica małopolski. To historyczne miejsce i wizytówka regionu południowej części kraju. W to miejsce przybywają turyści z całego świata, by zobaczyć piękno architektury, a w szczególności Zamek Królewski na Wawelu i jego historyczne perypetie.

Kraków jako miejsce tętniące życiem gości turystów, mieszkańców i tysiące studentów. Jest pełne atrakcji i to właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym wpisie!

Oferta kulturalna miasta Kraków

Kraków to tętniące życiem miasto gromadzące prawie 1,000,000 mieszkańców. To formalna była stolica Polski z 1795 roku. Gościła królów Polski na Wzgórzu Wawelskim. Poza zamkiem oferuje piękną historyczną architekturę, masę zabytków, w tym Kościół Mariacki i sporo innych ciekawych miejsc do zobaczenia.

Kraków jest usytuowany nad Wisłą. Bezpośrednio w jej sąsiedztwie znajduje się wspomniany Zamek, który każdego dnia oglądają tysiące odwiedzających. W wolnej chwili turyści mogą skorzystać z dziesiątek tysięcy różnych kawiarni i restauracji. Największą popularnością cieszą się nietypowe lokale, na przykład Kawiarnia Harrego Pottera, Kocia Kawiarnia, Food Porn i masa innych tematycznych miejsc, których nie spotkasz nigdzie indziej w Polsce.

Dużą rolę w życiu codziennym mieszkańców Krakowa odgrywają studenci. Krk to jeden z największych ośrodków akademickich w kraju. Mieszczą się tam najbardziej prestiżowe uczelnie i uniwersytety.

 

Największe atrakcje Krakowa

Spędzając czas w towarzystwie krakowskich atrakcji, nie możesz ominąć najpopularniejszych i obowiązkowych miejsc do zwiedzenia. Oto nasza podręczna lista miejscówek oferujących porcję historycznej wiedzy i ciekawostek na temat regionu i samego miasta.

Rynek Główny – Rynek w Krakowie to miejsce spotkań osób i doskonała miejscówka na odpoczynek. To piękny plac z dostępem do kawiarni, restauracji i sklepów. To również miejsce skupiające w sobie sporo innych atrakcji miejskich, o których więcej poniżej.
Sukiennice i Kościół Mariacki – oba znajdują się bezpośrednio na Rynku. Stanowią dziedzictwo kulturowe i są zabytkiem miasta. Historycznie pełniły ważną rolę w życiu lokalnych ludzi i rodzin królewskich.
Fabryka Schindlera – to muzeum historyczne miasta Krakowa. Doskonale przedstawia historię miasta za czasów II wojny światowej.
Planty Krakowskie – to piękny pas zieleni wokół Starego Miasta. Dziś to miejsce wypoczynku dla samych mieszkańców i turystów.
Kopiec Kościuszki – to widokowe miejsce do podziwiania panoramy Karkowa z wysokości. To historyczne miejsce ku pamięci Tadeusza Kościuszki. Podobnych kopców w Krakowie jest jeszcze kilka.

Odpowiednio zaplanuj swoją wycieczkę do krajowa i maksymalnie spożytkuj czas. Koniecznie zobacz największe atrakcje miasta i jego historyczne oblicze. Na pewno nie będziesz żałować, ponieważ piękno lokalnego budownictwa i klimat Starego Miasta doceniają podróżnicy z dosłownie całego świata!